V Društvu borilnih veščin Katana trenutno deluje 9 trenerjev.
IME IN PRIIMEK | STOPNJA USPOSOBLJENOSTI | STOPNJA PASU |
Stanislav Preskar | Ju-Jitsu trener 2 | Ju-Jitsu 4. dan |
Dejan Kink | Ju-Jitsu trener 2 | Ju-Jitsu 4. dan |
Gorazd Kostevc | Ju-Jitsu trener 2 | Ju-Jitsu 3. dan |
Ognjen Saje | Ju-Jitsu trener 2 | Ju-Jitsu 1. dan |
Jure Žabjek | Ju-Jitsu trener 1 | Ju-Jitsu 1. dan |
Matej Žerjav | Ju-Jitsu trener 1 | Ju-Jitsu 1. dan |
Jože Ferenčak | Trener karateja | Ju-Jitsu 1. dan, Karate 1. dan |
Damjan Žerjav | Ju-Jitsu trener 1 | Ju-Jitsu 1. kyu |
STANISLAV PRESKAR, 4.DAN
"Z ju-jitsom kot veščino sem se srečal leta 1972 v Šoli za miličnike kadete v Tacnu pri Ljubljani, kjer sem ob končanem šolanju položil izpit za modri pas 2 kyu. Kasneje sem kot tekmovalec v tehnikah nastopal za ekipi Uprave za notranje zadeve Celje in Novo mesto na državnih prvenstvih Organov za notranje zadeve in se trikrat uvrstil med prvih 15. tekmovalcev, kar je pomenilo pridobitev posebne značke veščin. V Laškem in kasneje v Žalcu sem opravil izpit za 1. kyu in 1.DAN pri enem največjih mojstrov Slovenskega ju-jitsa Petru Žmavcu. Kot mojster borilnih veščin sem bil med pobudniki za ustanovitev Športnega društva Policist Krško in sekcije za borilne veščine ter leta 1994 za ustanovitev Ju-jitsu zveze Slovenije kot povsem civilne športne asociacije. ŠD Policist je z leti prerasel v dva močna ju-jitsu kluba v Posavju, od katerih sem Društvo borilnih veščin Katana iz Globokega vodil kar 16 let. V tem času sem v Ju-jitsu zvezi Slovenije opravljal naloge člana predsedstva, direktorja Slovenske reprezentance, podpredsednika Zveze in člana skupščine Olimpijskega Komiteja-Zveze športnih zvez Slovenije. V tem času smo dosegli več naslovov evropskih in svetovnih prvakov in vice prvakov ter ostalih medalj v članski ter mladinski in kadetski kategoriji. Ob tem sem opravil tudi zahtevno izobraževanje za mednarodnega sodnika v ju-jitsu in danes še vedno sodim kot svetovni A sodnik z najvišjo licenco na največjih tekmovanjih doma in po svetu. Sodil sem tudi na dveh olimpijadah ne olimpijskih športov v Akiti na Japonskem leta 2001 in leta 2005 Duisburgu v Nemčiji ter leta 2010 na Svetovnih igrah borilnih športov v Pekingu na Kitajskem. Sojenj na Svetovnih in Evropskih prvenstvih ter turnirjih je preveč, da bi jih našteval. Kot trener z najvišjo licenco v matičnem društvu skrbim za mlajše tekmovalce. Sem nosilec pasu 4. DAN ju-jitsu."
DEJAN KINK, 4. DAN
"Z borilnimi veščinami sem se prvič srečal pri 7 letih starosti, ko sem pričel trenirati karate v Karate klubu Krško. Karate sem treniral do 8. razreda OŠ. Iz karateja imam položen rjavi pas. Leta 1995 sem pričel s šolanjem na Srednji policijski šoli v Tacnu, kjer sem pričel trenirati ju-jitsu. Ju-jitsu sem treniral vsa štiri leta srednje šole, ko pa sem se leta 1999 zaposlil na PP Brežice, sem se včlanil v DBV Katana. Leta 2000 sva z Gorazdom pričela trenirati duo sistem. Nadaljnjih pet let sva z Gorazdom tekmovala v duo sistemu in bila vseskozi člana državne reprezentance. Leta 2005 po svetovnih igrah v Disburgu, sva tekmovalno kariero prekinila. Nato sem se usmeril v trenerske vode. Leta 2009 sem bil imenovan za selektorja mladinske in kadetske reprezentance v duo sistemu. Leta 2010 sem bil izvoljen za predsednika DBV Katana. Danes sem podpredsednik društva, mednarodni sodnik ter športni direktor slovenske reprezentance"
Pod vodstvom Dejana je tekmovalo veliko uspešnih športnikov, ki se danes lahko pohvalijo z naslovi evropskih in svetovnih prvakov.
JURE ŽABJEK, 1. DAN
Jure se je z borilnimi veščinami srečal pri 5 letih starosti. Najprej je treniral karate pri Karate klubu Termotehnika. Iz karateja ima položen moder pas. Leta 2002 se je vpisal v DBV Katana, kjer je pričel trenirati Ju-Jitsu. V svoji športni karieri je osvojil več naslovov državnih prvakov v prikazovanju ju-jitsu tehnik in duo sistemu. Treniral je pod vodstvom Dejana Kinka skupaj v paru z Žanom Obradovičem. Vseskozi svojo kariero je bil član slovenske državne reprezentance.
Vidnejši rezultati:
- 2. mesto na Svetovnem prvenstvu v duo sistemu, kadeti moški pari; 2009
- 3. mesto na Evropskem prvenstvu v duo sistemu, mladinci moški pari; 2010
- 2. mesto na Svetovnem prvenstvu v duo sistemu, mladinci moški pari;2011
- 1. mesto na Evropskem prvenstvu v duo sistemu, mladinci moški pari; 2012
- 3. mesto na Odprtem evropskem prvenstvu v duo sistemu, člani moški pari; 2014
- 4. mesto na Svetovnih igrah v duo sistemu, člani moški pari; 2015
- 5. mesto na Svetovnem prvenstvu v duo sistemu, člani moški pari; 2016
Leta 2016 je dokončno zaključil svojo tekmovalno kariero in se podal v trenerske vode. Njegovi tekmovalci se danes lahko pohvalijo z vidnejšimi mednarodnimi uspehi, naslovom kadetskih evropskih prvakinj, mladinskih svetovnih podprvakinj in prvakinj.
JOŽE FERENČAK, 1.DAN
Jože se je na športno pot borilnih veščin podal leta 1978. Takrat se je vpisal v klub društvo borilnih veščin Dobova. Prvi njegov trener je bil Sečen Jože, ki je bil mojster budokaj karate veščine. Po njegovem odhodu je njegovo trenerstvo prevzel mojster, danes žal, pokojni Kotar Franc. Ta je v program dodal več različnih, toda zanimivih tehnik, katere so privabljale mlade k učenju karateja. Tako se je Jože s časoma udeleževal tekmovanj in dosegal tud odlične rezultate. Čeprav, še danes poudarja, da ga športna borba ni nikoli zanimala, je poudarek vedno dajal pravemu spopadu. Leta 1988 je Kotar Franc zaradi obveznosti, društvo prepustil Jožetu. Dve leti kasneje je ta z odliko opravil izpit in pridobil najvišji naziv mojster karateja. Kot mojster je z svojimi varovanci in z trdim delom tekmovalce popeljal na občinska področja in kasneje tudi na državni nivo. Leta 1995 se je zaradi obnove šole v Dobovi spremenil termin treningov in tako se je društvo zaprlo. Istega leta ga je obiskal mojster ju-jitsa Stane Preskar, kateri je imel predlog, da bi se pridružil že ustanovljenemu športnemu društvu policist Krško. Tako se je pridružil in v društvu deloval kot trener karateja. Kasneje se je društvo v Globokem odcepilo od enote v Krškem. Stanetu in Jožetu se je še pridružil Damir Urek in tako je nastalo društvo borilnih veščin Katana Globoko. Pod njegovim delom in delom Staneta ter Damirja so tekmovalci dosegali odlične rezultate. Je soavtor številnih medalj z evropskih in svetovnih prvenstev, ki so jih domov prinesli tekmovalci Katane od kadetske preko mladinske do članske konkurence. Leta 2004 mu je ju-jitsu zveza Slovenije na podlagi rezultatov in znanja podelila častni naziv mojster ju-jitsa. Od leta 2004 se več ne udeležuje reprezentančnih tekem, je pa je še vedno navzoč a treningih. Vse od dne, ko je vstopil v društvo borilnih veščin Katana in do danes, dela z odgovornostjo in s spoštovanjem do borilne veščine, katere ga že spremljajo 40 let. Jože je z samo njemu svojstvenim pristopom in izjemnim občutkom za realno borbo predvsem borcem, znal svetovati taktiko posamezne borbe, še bolj pa se je izkazal v iskanju najprimernejših tehnik za vsakega posameznega tekmovalca. Tudi tekmovalcem v duo sistemu in tehnikah je znal svetovati izjemno prefinjene tehnike vadbe, s katerimi so izkoristili svoje osebne potencialne in okrepili osebne zmožnosti do vrhunskega znanja in rezultatov. Pravi, da je to njegov način življenja, saj s svojim delom, zagnanostjo in izkušnjami prenaša svoje znanje na mlade z vsem žarom.